​15 nejlepších strategií pro sportovní sázení

Reading time: 27 min (5304 words)

Pokud už jste dobře prostudovali základy sportovního sázení, je čas se nyní ponořit do těch nejpopulárnějších sázkových strategií. Vysvětlíme vám, jak úspěšně sázet s tou správnou strategií a na co se dívat.

Co se týče výběru správné strategie pro sportovní sázení, názory se velmi liší. Existuje vůbec nějaká správná strategie pro výhru v rámci sportovního sázení, nebo je nejlepší strategií být prostě flexibilní ve výběru dané strategie? Tak či tak vám přinášíme ty nejlepší a nejslibnější strategie pro zvyšování vašich dlouhodobých výdělků ze sázek.

​Nejlepší bookmaker pro sázení se strategií

Obrovské šance, široký výběr sázek a vysoké limity s ověřeným bookmakerem 22Bet

zaregistrujte se a získejte bonus 122 EUR
22BET
22BET

22Bet nabízí sportovní sázky s vysokými sázkami a výherními limity. Navíc má tato sázková společnost široký výběr dostupných sázek. 22Bet je skvělou volbou pro zákazníky, kteří hrají s vyššími sázkami a nechtějí kompromitovat na výběru sázek!

22bet Recenze Zaregistrujte se u 22BET a získejte Bonus 122 EUR

​Nejlepší strategie ve sportovním sázení

Pokud se rozhodnete profesionálně sázet, jako první otázka vám vyvstane, jaká je správná strategie sázení. Na toto nicméně neexistuje jednoznačná odpověď, jelikož co je dobrou strategií pro jednoho sázkaře, nemusí vyhovovat druhému.

Mnoho sportovních sázkařů je úzce zaměřeno na konkrétní typ sázky. Zaměření hráčů je poté na celkový výsledek zápasu, než na hru, kterou aktivně hledají. To může být například:

 • Over nebo under sázka
 • Over nebo under sázky týmu
 • Výhra na handicap, např. výhra s rozdílem několika gólů
 • Nízkovýherní šance
 • Poločasové sázky
 • Brzké, nebo pozdní góly

Toto zaměření je velmi zjednodušené, protože, samozřejmě, v rámci strategie hraje i důležitou roli velikost sázky, či celkově řízení sázek, nebo frekvence v jaké hráč sází.

Před tím, než začnete sázet dle dané sázkové strategie, je důležité si osvojit velmi precizní bankroll management a stabilně se ho držet. V rámci rozhodnutí stabilního sázení je toto ten nejdůležitější faktor.

Je to podobné, jako při hubnutí: vždy se říká, že kolem 30 % úspěchu závisí na fyzické aktivitě a 70 % úspěchu na správném stravování. Tudíž by se dalo říct, že dobrý bankroll management je to „správné stravování sázení“.

Jen teprve pokud jste si vybudovali systém bankroll managementu, který vám vyhovuje, můžete začít testovat mnohocenné sázkové strategie. Např. najdete detailní informace o Fibonacciho sázkovém systému, specializovanou strategii v lize, systematické sázení na 1X, strategie na domácí outsidery, nebo sázení na pozdní góly.

Pokud o tyto témata máte zájem, tak čtěte dále a zjistěte vše o těch nejpopulárnějších sázkových strategiích.

nejlepší bookmakeři pro highrollery


1. ​Překonejte bookmakery s živým nástrojem Overlyzer Live Tool

Živý nástroj Overlyzeru sleduje tlakové situace ve fotbalových zápasech ve více než 1000 ligách a soutěžích – v reálném čase. Toto umožňuje uživatelům Overlyzeru vidět na první pohled, který tým má větší tlak a dominuje tak hře.

Tato data vám dají neskutečnou výhodu při živém sázení na další gól, počet gólů a dokonce i na výsledek zápasu!

Živé trendy Overlyzeru pro zápas Anglie vs. Německo… Anglie skórovala třemi góly, když během posledních 20 minut dostala Německo pod silný tlak!

Modrá čára reprezentuje tlak vyvinutý domácími, zatímco červená čára reprezentuje tlak vyvinutý hostími.

Tzv. „Game Offense Factor“ reprezentuje také zda je hra více ofenzivní, či defensivní na základě různých statistik a živých dat. V průměru 30 či více % doby zápasu značí, zda je zápas hrán ofenzivně a aktivně s šancí na více gólů…

Na našem YouTube účtu můžete najít detailní vysvětlení, jak tyto metriky fungují.


zaregistrujte se na Overlyzeru a získejte ultimátní výhodu pro živé sázení

Poražte bookmakery!

​2. Strategie 1X na domácí outsidery

Sázková strategie, která byla v minulosti úspěšná, je sázka na „dvojitou šanci“ 1X, pokud hraje outsider proti favoritovi na domácím hřišti. V tomto případě sázka „1X“ přináší slušné šance a velmi zajímavé možnosti výdělků.

» Vsaďte si nyní na Bet365 a získejte 100 EUR Bonus

Strategie sázení na domácí vítězství či remízu

S touto strategií ani nemusíte vybírat a analyzovat zápasy, které obsahují absolutní extrémy a jasné rozdíly tříd. Takže, není nutné sázet proti Barceloně, Bayernu, či Juventusu jako hostím. V tomto případě bychom se spíše odklonili od hodnotových sázek. I pokud vsadíme na týmy, které nejsou vyloženě outsidery, ale dle šancí ano, najdeme velmi zajímavé šance v rozmezí 1.60 a 2.50.

Stejně jako u všech sázek je nutné předem analyzovat a nejít slepě po jakémkoliv týmu. Samozřejmě byste měli brát v úvahu statistiky, pracovat s informacemi o zraněních a vyloučeních, stejně tak jako o současné formě týmu. Domácí výhoda outsidera, kterou je hraní zápasu před domácím publikem proti „tomu většímu“ a z toho vyplývající motivace, by neměla být brána na lehkou váhu, protože právě toto domácím přivádí další drobnou výhodu. V rámci sázky na outsidera s dvojitou šancí rozhodně najdete hodnotu, pokud se daný favorit v poslední době bojí „těch menších“.

Pokud přijmete i menší šance, můžete použít samozřejmě tuto 1X strategii i na hry s vyrovnanými šancemi.


​3. Strategie All-in na šance 1.20

Tato sázková strategie zahrnuje výhru několika sázek jednu po druhé a použitím vždy těch maximálních nabídek pro vyhrání slušného obnosu. Ale je zároveň také jasné, že pokud sázku prohrajete, přijdete o všechny peníze. Ale pokud dokážete vyhrát 30, 35 nebo klidně i 40x v řadě, vyhrajete obrovské peníze!

All-in na šance 1.20 – sázková strategie

Pro toto používáme šance kolem 1.20 – ideálně byste měli hledat sázky, se kterými hrajete živě. Stejně jako při strategii sázení na více než 1.5 gólu, u které se očekává, že je typická „over“ hra, můžete počkat, až šance dosáhne očekávané hodnoty. Ideální je zde over 0.5 sázka – tzn. sázka, že hra neskončí 0-0. Obvykle po 30 minutách bez gólu, dostanete hodnotu 1.20 – samozřejmě to v závislosti na zápase může být i méně, ale někdy i více. Samozřejmě je věcí vkusu, s jakým typem sázky chcete zpeněžit svoji sázkovou postupku, nebo „money race-ovat“, jak se tomuto také říká.

Je důležité vždy hrát se zhruba stejnými šancemi. Je to velký test trpělivosti a ze začátku to určitě nebude nic úžasného, ale zase zde není žádný přesný cíl a můžete kdykoliv přestat a nechat si vyplatit svou výhru. Např., pokud začnete sérii sázek s hodnotou sázky 10 EUR, je to to maximum, o které můžete přijít. Takže nyní najdete sázku se šancemi 1.20, vyhrajete ji a okamžitě otočíte 12 EUR, které znovu vyhrajete se šancemi v podobné hodnotě. Vyhrajete 14.40 EUR – které zainvestujete do další sázky.

Zisky nebudou ze začátku tolik viditelné, ale v průběhu času se velmi rychle projeví, z důvodu postupného navyšování sázek. Pokud dokážete proměnit 30 sázek v řadě, z 10 EUR na začátku budete na celkových 2373.76 EUR. Po 35 úspěšných sázkách můžete být už na 5906.68 EUR a po 40 úspěšných sázkách na 14697.71 EUR!

Samozřejmě je daleko od reality mít tolik tipů za sebou správně – ale pro vzrušení ze hry je tato progresivní sázková stragie dobrou věcí. Pokud nezačnete tuto sázkovou sekvenci s příliš velkou sázkou, nemůžete přijít o moc peněz a při zapojení této sázkové strategie je tu i zajímavá pravděpodobnost opravdu dobré postupky.


​4. Systém 1-3-2-6

Systém 1-3-2-6 je podobný jinému pozitivně progresivnímu sázkovému systému známému jako Paroli. Oba zahrnují po vítězství zvýšené sázky a oba zahrnují cyklus sázek končící v jeden moment. Jediný opravdový rozdíl je daná sázková sekvence.

Není zde mnoho systémů jednodušších na pochopení než právě 1-3-2-6 a pro mnoho hráčů je velmi zajímavá právě jeho jednoduchost.

Samozřejmě jsou zde, stejně jako v jakémkoliv jiném sázkovém systému, i nevýhody. Níže projdeme pozitivní i negativní aspekty systému 1-3-2-6 spolu s detaily a jak ho používat.

Využití 1-3-2-6 systému

Stejně jako mnoho sázkových systémů, byl 1-3-2-6 navržen pro sázky, které se vyplácí v sudém počtu, stejně jako červeno-černé sázky v ruletě. Ve skutečnosti je velmi využíván v ruletě a dalších kasino hrách jako baccarat, kostky a blackjack. Ve finále nezáleží na tom, pro co ho používáte, systém vám umožňuje hrát v sudých počtech.

Jak už jsme dříve zmiňovali, je to velký jednoduchý systém. Vše, co musíte udělat, je upravit své sázky na základě pár jednoduchých pravidel. Prvně se musíte rozhodnout, jak velká vaše sázková jednotka bude velká. Nápověda: jakmile nastavíte, kolik jste ochotni ztratit v rámci jedné sázky, by vám mělo vyjít, že sázková jednotka by z této hodnoty měla být kolem 2 – 5 %.

Např., pokud byste chtěli celkově hrát s 500 EUR, by odpovídající částka z tohoto měla být 10 EUR. Sázková jednotka je hodnota, kolik jste ochotni vsadit v rámci první sázky sekvence. Po každé prohrané sázce sekvence skončí a vy začnete novou – a znovu zadáte sázkovou jednotku.

Pokud sázku vyhrajete, upravíte danou sázku dle sekvence 1-3-2-6. Tzn., pokud vyhrajete vaši první sázku, tu příští zvýšíte na 30 EUR (3 sázkové jednotky). Pokud vyhrajete i tuto, další sázka bude 20 EUR. Pokud vyhrajete i tuto, tak poté vsadíte 60 EUR. A tak tu máme 1-3-2-6 sekvenci.

Pokud vyhrajete tuto čtvrtou sázku za sebou, je sekvence kompletní a začínáte od znovu. Nezapomeňte, že jakmile prohrajete, vaše sázka se také vrátí na hodnotu sázkové jednotky.

To je víceméně celý 1-3-2-6 sázkový systém. Jakmile budete myslet na tento jednoduchý soubor pravidel, neměli byste mít s úspěšným využitím tohoto systému žádný problém.

Možné výstupy 1-3-2-6

Jelikož je tento systém jen rychlým cyklem, je zde několik možných výsledků a to jsou tyto:

 • Ztráta první sázky (celková ztráta jedné sázkové jednotky)
 • První sázka vyhraje, druhá prohraje (celková ztráta dvou sázkových jednotek)
 • První dvě sázky vyhrají, třetí prohraje (celková výhra dvou sázkových jednotek)
 • Výhra třech prvních sázek, prohra čtvrté (beze ztrát)
 • Výhra všech čtyřech sázek (celková výhra 12 jednotek)

Takže, jak vidíte, jen dva možné výsledky cyklu obsahují ztrátu. Ta vznikne jen pokud je prohrána první, či druhá sázka. Takže, jakmile vyhrajete první dvě sázky, nemůžete v daném cyklu již prohrát.

Může se zdát, že systém 1-3-2-6 spíše vydělává, než že by vám prodělal. Bohužel to není pravda. I přes několikeré výhody není garantovaný profit jednou z nich.

Výhody a nevýhody sázkové strategie 1-3-2-6

Bez debat je největší výhodou 1-3-2-6 to, že je velmi jednoduchý na naučení. Pokud chcete využívat sázkový systém, který pro vás nebude překomplikovaný, je tento dobrou volbou. Navíc se vám po prohře nezvyšuje sázka – to zabraňuje rychlým ztrátám financí, obzvlášť pokud nastavujete citlivě objem těchto sázkových jednotek.

Další výhodou, co stojí za zmínku, je že pokud zastavíte sekvenci po čtyřech po sobě jdoucích výhrách a vrátíte se zpátky na jednu jednotku, máte možnost drobné výherní série. Je tu šance, že vyhrajete 4x za sebou – a pokud budete mít štěstí, vaše výhra přebije ztráty z předešlých prohraných sázek.

Systém ovšem nepřichází bez nevýhod; nejhorší je asi ta, že zde není nic, co by přebilo house edge, který existuje v jakémkoli casinu. Toto nedokáže žádný sázkový systém. Ale pomůže vám to k udržení disciplíny pravidly, které máte následovat, protože se stále musíte spolehnout na štěstí, že vyhrajete. Pokud budete mít špatnou sekvenci výsledků, prohrajete.

1-3-2-6 není špatným sázkovým systémem v porovnání s ostatními dostupnými, když přijmete možnosti, co vám nabízí. Tento systém vám negarantuje, že vyhrajete, ale pomůže vám získat maximum z vašeho štěstí.


​5. Fibonacciho sázkový systém

Fibonacciho sázkový systém je jednou z mnoha dnes dostupných sázkových strategií. Zde vám vysvětlíme, o co v něm jde.

Fibonacciho sázková strategie

Fibonacciho sekvenční sázení je bezpochyby kontroverzním konceptem. Ale také tu jsou určitě sportovní sázkaři, kteří byli schopni s tímto dosáhnout velkého úspěchu. S touto strategií se sice pojí rizika, ale s nutným štěstím a dobrým čuchem, můžete být za použití této strategie, úspěšní.

Základní koncept sázení kolem Fibonacciho sekvence je jednoduchý: sázet na remízu. Pokud prohrajete, prostě vsaďte na další remízu dle určitého klíče a navyšujte svou sázku.

Je důležité, aby šance na remízu byly nad 2.62 (přesněji 2.618); naštěstí je zde, pro ty, co tuto strategii chtějí využít, mnoho sázek na remízu právě s těmito minimálními šancemi. Čím vyšší je poměr, tím lépe.

Fibonacci Betting Strategy
Sázka na Fibonacciho

Pokud prohrajete, jednoduše vsaďte na další remízu po Fibonacciho sekvenci. To je sekvence čísel, jejichž součet dvou po sobě jdoucích číslech je výsledkem, resp. dalším číslem. Tímto je Fibonacciho sekvence nekonečnou sekvencí přirozených čísel. Na Wikipedii můžete o Fibonacciho sekvenci najít více informací.

Fibonacci numbers
Fibonacciho sekvence

Tudíž pokud vsadíte 1 EUR na první remízu s šancemi většími než 2.62, tak další sázka bude znovu 1 EUR a poté 2, 3, 5, 8, 13 atd.

Je matematicky pochopitelné, že každý výdělek, kterého s touto sázkou dosáhnete, vykompenzuje předchozí ztráty a i budete dokonce v čistém zisku.

Příklad Fibonacciho sázky

Pojďme si ukázat příklad situace, kdy 10x za sebou prohrajete a 11. sázka bude výherní. V tomto případě jsem prohráli už 143 EUR a zahráli jste konečně úspěšně 11. číslo, kterým je 144. Pokud si řekneme, že tato úspěšná sázka měla šance 2.80, vyhrajete 403.20 EUR. Pokud jste celkově vsadili 287 EUR, čistý zisk vám vychází na 116.20 EUR.

Nevýhoda této strategie je také jasná. Za předpokladu že sázek nepohrajete v řadě deset, ale dvacet, jste v mínusu už 16.910 EUR. Jedná se o obrovský obnos, který byste u této sázkové sekvence neměli nikdy riskovat. O tomto se dozvíte více informací v našem vysvětlení o bankroll managementu.

Fibonacciho sázkový systém – náš závěr

Při sázení dle Fibonacciho sekvence jste závislí na včasném úspěchu. Jinak si nakonec nebudete moct dovolit dále sázet a prohrajete obrovské peníze. Samozřejmě tato strategie může fungovat i pozitivně. Např. se můžete zaměřit na tým, který je známý častými remízami. Ale čistě na základě teorie pravděpodobnosti se i tímto způsbem jednou dostanete do bodu, kdy si nebudete moct další sázení dovolit.


​6. Kellyho formule

Je tu také samozřejmě spoustu nápadů, konceptů a formulí, které vám pomohou vypočítat ideální částku sázky. A jednou z nich je Kellyho formule.

Samozřejmě to není žádnou garancí toho, že vždy vsadíte správně a posouzení toho, jak hra asi dopadne, je stále na vás. Nicméně vám Kellyho formule může pomoct vybrat správný objem sázky.

Kellyho formule funguje takto

 1. Vyberete si zápas či akci a přepočítáte výsledek na procenta
  Př.: Rakousko porazí Německo – přepočítáte tento výsledek na pravděpodobnost 20 %
 2. Poté se podíváte na pro vás odpovídající šanci pro tento zápas
 3. Poté započítáte pravděpodobnost a šance do Kellyho formule a z toho získáte hodnotu

Vezměme jako příklad 20% pravděpodobnost výhry s šancemi 5.50.
Prvně vypočítáme s tím, že 100% pravděpodobnost je 1:

Kelly value calculation sportsbetting
Výpočet hodnoty po Kellyho formuli

Nyní můžeme pokračovat s výpočtem a najít nejlepší možnou hodnotu sázky. Formule použitá pro výběr rozumné hodnoty vypadá takto:

Procento nastaveného objemu = hodnota / (šance – 1)

V našem případě to znamená:

Kelly bankroll calculation sportsbetting
Výpočet objemu po Kellyho formuli

Kellyho formule tímto doporučuje, že na základě pravděpodobnosti, kterou jste si nastavili a šancí, které jste si vybrali, byste měli na tuto akci vsadit 2.22 % vašeho objemu.

Nyní, samozřejmě, využití této formule záleží také velmi na vašem posouzení pravděpodobnosti. A pokud dobře odhadnete výsledek zápasu a tudíž poměrně naýšíte hodnotu, tak se může stát, že dostanete jako výdělek 30 %, nebo i více, jako výsledek odhadu. Samouzřejmě je zde doporučována opatrnost, protože váš objem takto může i rychle spadnout.

Je také možné, že při výpočtu první hodnoty dostanete i negativní výsledek. To se stane, pokud vsadíte příliš málo na výhru v rámci hry s příliš nízkými šancemi. Výsledek, nebo-li hodnota, je pak negativní, což neznamená nic jiného, než: „pokud si nejste tímto jisti, tak se vám tato sázka nevyplatí…“


​7. Dutching ve sportovním sázení

Dutching je proces sázení na více než 1 věc během stejného zápasu, takže v nezávislosti na tom, která z věcí vyjde, můžete vydělat. Neměli byste si to nicméně plést s arbitráží, která zahrnuje sázení na všechny možné výsledky hry, kde máte zajištěný výdělek. To je možné jen u několika bookmakerů a jen pro pár akcí.

» Vsaďte si nyní a získejte bonus na Bet365

Dutching je ideální pro akce s vícenásobným výsledkem, kde můžete možné výsledky zúžit na dva či tři; ale teoreticky můžete vsadit na neomezený počet výsledků. Čím méně možných výsledků v dutchingu vyberete, tím méně podporujete prohru a o to více na tom vyděláte. Nicméně, dutchingem méně možných výsledků zvyšujete i risk.

Dutching je nejlepší využít pokud máte informace nebo velmi silný pocit o nepravděpodobném výsledku. Pokud tyto nepravděpodobné výsledky mají vysoké šance, nestojí Dutching za to použít. Ale pokud si myslíte, že požadovaný výsledek je nepravděpodobný, vám zbývající selekce v rámci dutchingu, poplatí dobré dividendy.

Rozhodnutí ohledně různých sázek v dutchingu

Hlavní vlastností Dutchingu je, že pokud vyhrajete stejnou částku, ale při zahrnutí všech možných šancí, může být pak problém zjistit, které sázky na co byly vlastně nutné.

Příklad:

Pokud vezmete 2 výběry, jeden při 5/1 a druhý při 8/1 a chcete vyhrát 100 EUR v nezávislosti na výsledku:

Rozdělte šance na desetiny (6.0 a 9.0) a rozdělte sázku na desetinné šance.

100 € / 6.0 = 16.66 €
100 € / 9.0 = 11.11 €
Celková sázka = 27.77 €

Takto můžete dojít k tomu, kolik byste chtěli vsadit na akci; v tomto případě to je kolem 30 EUR. Víte, že je vaše sázka na šanci 0.6 kolem 20 EUR. Pro výpočet, kolik byste měli vsadit na další výběr:

20 € x (6.0 / 9.0) = Sázka na lépe oceněný výběr. = 13.33 €

Celková sázka by tedy měla být 33.33 € a pokud jeden, či druhý výběr vyhraje, vyhrajete 120 EUR.

Vypočítejte v dutchingu kombinované šance

V dutchingu je důležité, aby výběry, na které vsázíte, měly kombinované šance. Pro výběr nejlepších sázek musíte stále brát v úvahu šance a vybírat akce, kde vaše kombinované výběry mají největší šanci na výhru (ve vztahu k šancím), spíše než jednoduše sázet na všechny výběry, u kterých si myslíte, že by mohly vyhrát.

Příklad:

Pokud celkově vsadíte 100 EUR a výhra z výherní sázky je 150 EUR, poté pokryjete všechny vaše výběry s kombinovanou šancí 1/2, či 1.5 (jako desetinné číslo).

Při vsazení vaší Dutch sázky už jste přišli na to, jak určit hodnotu sázky a celkovou výhru, tudíž jste schopni vsadit se stejnou výhrou pro každý výsledek. Pro výpočet desetinných šancí pro vaši sázku jednoduše rozdělte celkovou sázku vaší výhrou.

Může se zdát těžké vypočítat kombinované šance, pokud jsou čísla trochu více „náhodná“, jako třeba výhra 279 EUR pro sázku 82 EUR, ale je velmi jednoduché si to dopočítat:

279 € / 82 € = šance 3.4, což je odhadem 5/2.

​Výhody dutchingu

 • Nabízí nové možnosti

Jednou z největších výhod dutchingu je, že vytváří nové příležitosti pro výdělek. V minulosti jste mohli sázku rozdělit mezi 2 koně, ale nebylo jednoduché zvážit, na které 2 koně a tak jste radši závod opustili. Případně jste mohli odhadnout, že fotbalový zápas skončí s mála góly, ale nebyli jste si jisti, zda byste měli vsadit na výsledek 0-0, či spíš 1-0. S dutchingem můžete vyhrát v obou těchto případech.

 • Stále vám přináší hodnotu

Jen protože sázíte na více než jeden výsledek, neznamená, že ze své sázky nemáte žádnou hodnotu. Pokud si myslíte, že nízko oceněný favorit spíše nevyhraje, pak vám dobrou hodnotu můžou přinést dva, či tři výše oceněné výběry v rámci tohoto zápasu. Pokud je sečtená návratnost z kombinovaných sázek vyšší, než šance že tyto výsledky vyhrají, vyděláte právě díky dutchingu.

 • Více výherních sázek

Dutchingem si snížíte celkové šance, ale zvýšíte si šanci, že vaše sázka vyhraje. Teoreticky by to mělo vést k více výherním sázkám a tak k častější návratnosti sázek. Toto chrání váš sázkový účet před „vyschnutím“ a také vám v rámci sázení přináší další zábavu.

​Nevýhody dutchingu

 • Oslabování výdělku

Čím více výběrů v rámci dutchingu uděláte, tím více snižujete své celkové šance v rámci každé vsazené hry. Kdykoliv se rozhodnete přidat nový výběr, musíte brát v úvahu fakt, že abyste si udrželi určitou úroveň výdělku, musí se vaše sázkové poměry zlepšit. Pokud používáte dutching a přesto často nevyhráváte, velmi rychle o vaše peníze přijdete.

 • Obrácený dutching

Obrácený dutching zní komplikovaně, ale jedná se prostě jen o dutching pro obchodování. Aplikují se zde stejné principy; čím více možností zvolíte, tím spíše vyhrajete, ale vyhrajete tím méně peněz. A naopak, čím méně možností zvolíte, tím spíše nevyhrajete, ale o to více se vám výherní sázka vyplatí.


​8. Brzký výběr ve sportovním sázení

Už jste někdy litovali vsazení konkrétní sázky a přáli si, abyste to nějak mohli vrátit zpět? Nebo jste začali pochybovat, jestli tým, který jste podpořili, udrží vedení? Pokud je vaše odpověď ano, pak budete možnost brzkého výběru milovat. Tyto možnosti dávají spekulantům více kontroly nad již vsazenými sázkami a mohou udělat velký rozdíl v celkovém sázkovém objemu, pokud dobře vsadíte vaše „karty“. Tento brzký výběr je často v rámci webů o sportovním sázení, označován jako „cashout“.

Co znamená možnost brzkého výběru?

Možnost brzkého výběru dovoluje sportovním sázkařům vybrat jejich peníze ze sázky dříve, než byla sázka vyřízena. Tudíž v závislosti na vašem výběru v daném čase můžete dostat část své sázky zpět, nebo na tom i vydělat. Tato možnost je dostupná hned, jakmile před zápasem, či během hry, vsadíte a peníze k výběru kolísají v závislosti na tom, co se zrovna v zápase děje.

Možnost výběru je dostupná pro jednotlivé či akumulované sázky, ale je důležité zmínit, že neplatí pro všechny typy sázek, jako např. výsledkové (1×2) a další populární typy. Spekulanti mohou využít výhod této úžasné možnosti v rámci fotbalu, tenisu, basketbalu, kriketu, baseballu a i závodů na koních – jak na desktopu, tak na mobilu.

Kdy provést brzký výběr

Pokud je tým nebo hráč, kterého podporujete, ve výherní pozici, ale tuto pozici mu vezme protivník, měli byste udělat výběr prostředků a zajistit si odpovídající výdělek, místo sledování, jak vám váš možný výdělek a sázka celkově, letí do vzduchu. Vaše předpověď se ukazuje jako správná a vaše volby vám ztrácejí náskok.

Alternativně může být možnost výběru použita také pro zmírnění ztrát, což může být v dlouhodobém měřítku dobrá strategie. Pokud váš výběr momentálně nevyhrává a ani to nevypadá, že by se to nějak otočilo, je moudré včas vybrat a být si jistí, že dostanete zpět aspoň část vašeho vkladu. Není to moc populární strategie, ale v dlouhodobém měřítku to spekulantům může udržet pozice.


​9. Sázejte živě na 1.5 gólu

S touto sázkovou strategií sázíte na živé zápasy dle typu sázky „více než 1.5 gólu“.

Sázková strategie „živě více než 1.5 gólu“

Živé sázení na „více než 1.5 gólu“ je velmi lukrativní sázkovou strategií. Sázka má zajímavou výhodu díky vývoji šancí. V první řadě byste to samé měli dělat s normálními over/under sázkami. Najděte si zápas, kde očekáváte přes 2.5. Tuto strategii ale využijte jen u sázek, kde toto očekáváte.

Šance, které jsou více než 1.5, budou před zápasem velmi nízké. V některých případech nejsou ani vyšší než 1.20. Ale jakmile zápas již běží a góly chybí, se tento poměr zvedá téměř co minutu a stává se více a více lukrativním. A nyní musíte být trpěliví. Ideálně – stejně jako u každé sázky – musíte sledovat zápas živě a ve stejnou chvíli mít i tu nejlepší možnou výhodu.

Nyní čekejte než sázka bude mít šance mezi 1.50 a 2.00. Čím vyšší, tím lepší, ale samozřejmě je důležité i načasování. Pokud padne gól, je sázka pryč ještě než začala a musíte si tak najít novou hru. Tato strategie funguje jen pokud je dost dlouho stav zápasu 0-0. Obvykle na férové sázky, co jsou přes 1.50 musíte čekat do 35. – 55. minuty zápasu. Nicméně i tak doporučujeme sázet v prvním poločase – je důležité aby šance byly 1.50, či vyšší.

Zanalyzovali jste hru před výkopem a očekávali jste přes 2.5. Pokud jste se úplně nespletli, gól i tak padne. A tak horlivě čekáme na první gól, jakmile sázku rozehrajeme.

Pokud gól padne relativně brzy po tom, co vsadíte, tak máte – aspoň u většiny bookmakerů, co to umožňují – ziskovou únikovou strategii: Šance, co jsou přes 1.5, samozřejmě zmizí, jakmile padne první gól. A nyní tak můžete mít sázku vyplacenou přes brzký výběr, můžete ji tzv. virtuálně „prodat“. Určitě tak budete v plusu.

Riskantnější možností je čekat na druhý gól a i tak sázku vyhrát. Zde je samozřejmě doporučeno sledovat zápas živě. Pokud je ve vzduchu cítit gól, můžete stále čekat a nechat sázku být. Pokud je zápas napjatý, je možná lepší sázku prodat.

V každém případě je pro sázení s touto strategií doporučeno sázet se společností, která umožňuje „live cashout“. Pro více informací ohledně živého sázení navštivte sekci o živém sázení na našem webu.


​10. Specializace na ligu

Jak už bylo dříve zmíněno, být informován o hrách, na které chcete sázet, je naprosto nezbytné. Je často obtížné mít dostatečné a dobré informace, obzvlášť pokud sázíte na hru, ve které dostatečně – nebo třeba vůbec, neznáte týmy!

Staňte se ligovým specialistou

Je proto doporučeno specializovat se na jedinou zemi, ideálně pak i na jedinou ligu. V nejlepším případě byste si měli vybrat ligu, ve které jsou mnohé zápasy přenášeny živě v TV, hráči jsou velmi známí a pokrytí médii je obrovské. Pokud se rozhodnete sázet jen na zápasy v Estonské lize, tak dlouhodobě se jedná spíše o loterii, než když se budete specializovat na Anglickou Premier League, nebo Německou Bundesligu.

​Dostupné sázkové trhy pro fotbalové sázení

System BetsHandicap BetsLong-term BetsSpread Betting
Correct ScoreDouble ChanceHalf Time/Full TimeWin Bets/Place Bets
Asian HandicapOver/Under BetsLive Betting2-way/3-way Bets


Nejlépe vždy budete sázet, pokud víte vše o lize, jejich týmech a protagonistech a sledujete je týden po týdnu. Toto je jediná cesta, jak zajistit, že víte vše o vývoji týmů, zraněních či vyloučeních a jejich následcích. Samozřejmě se můžete specializovat i na více zemí, či lig a sledovat je všechny stejně pečlivě, ale čím více zaměřeni ve vaší analýze, tím lépe.

Sázet na ligy o kterých nic nevíte a které jste předem nezanalyzovali, spadají téměř do kategorie „gamblingu“. Není opodstatnitelné, že zápas není predikován na základě znalostí, ale spíš „doufání“. Specializujte se a uspějete!


​11. Co je Money Race?

Money race je sázková strategie, ve které je výdělek z výherní sázky ihned investován do nové sázky. Toto se obvykle opakuje několik sázek, dokud není docíleno chtěného obnosu.

Jak se hraje Money Race?

Money Race můžete rozehrát se všemi možnými typy sázek. Nicméně ve většině případu zaměření padá hlavně na nízké šance a tudíž „bezpečné sázky“, aby bylo možné v řadě vyhrát co nejvíce sázek je možné. V tomto případě je Money Race zejména zajímavý pro sportovní sázkaře s vysokým obnosem. Pokud je Money Race započat s vyšší počáteční sázkou, ušetříte si spoustu „nutných“ výdělků po cestě k vašemu cíli. Ale je tu samozřejmě ve stejnou chvíli i vyšší risk prohry.

Pokud se rozhodnete začít Money Race s 20 EUR a vždy vsadit na akce se šancemi 1.20, potřebujete 22 po sobě jdoucích výher, abyste se dostali přes 1000 EUR. Nicméně pokud začnete se sázkou 100 EUR, po 13 sázkách se šancemi 1.20 už se přes 1000 EUR dostanete. Toto je zobrazeno na příkladu níže:

 • 20 € x 1.2 x 1.2 x 1.2 x 1.2 x 1.2 x 1.2 x 1.2 x 1.2 x 1.2 x 1.2 x 1.2 x 1.2 x 1.2 x 1.2 x 1.2 x 1.2 x 1.2 x 1.2 x 1.2 x 1.2 x 1.2 x 1.2 = 1,104.12 €
 • 100 € x 1.2 x 1.2 x 1.2 x 1.2 x 1.2 x 1.2 x 1.2 x 1.2 x 1.2 x 1.2 x 1.2 x 1.2 x 1.2 = 1,069.93 €

S pomocí vyšších šancí může být Money Race samozřejmě zrychlen, ale risk ztráty všech výher je o to vyšší. Obvykle si trochu poupravíte sázku – nakonec je velmi důležité se s Money Race nezbláznit, ale dobře hledat i přes nízké šance. Stejně jako se všemi sázkami je důležité sázet, jen pokud jste si jisti, že je výsledek velmi pravděpodobný. I když se silně zaměřujete na průměrnou šanci, např. 1.20, není problém i když je mezi tím 1.40 nebo 1.50. I zde je samozřejmě nejdůležitější průzkum a úsudek.


​12. Sázka na remízu

Remíza není úplně tou nejpopulárnější sázkou. Už jen kvůli tomu, že je mnohem lepší slavit výhru daného týmu.

Ale: remíza se vyplatí! Občas dává smysl se zaměřit na remízu místo klasické výhry/prohry. A každý zápas začíná remízou…

Betting on a draw
Sázka na remízu

Zkuste hledat zápasy, ve kterých mají oba týmy problém porazit toho druhého. Např., hledejte týmy z lepšího ligového průměru, kteří soutěží proti top týmům doma. Hostí mají kvalitu na to neprohrát, ale zároveň mají problém jakmile mají favorita přehrát. V této situaci se oba týmy spokojí s remízou a to je často i samotný výsledek.

Další rychlá a jednoduchá cesta jak identifikovat potenciální remízy je kontrolovat šance Asijského handicapu.

Hledejte hry ve kterých je handicap nastaven na nulu nebo remízu. To znamená, že oba týmy jsou více či méně stejně ohodnoceny a bookmakeři nechtějí ani jednomu týmu přisuzovat head start. Zápasy tohoto typu mají tendenci končit remízou častěji, než byste si mysleli.


​13. Sázka na pozdní góly

Např. ve vztahu k sázení na pozdní góly, hledejte zápasy s čistým favoritem s 3-strannými výherními šancemi menšími než 1.30. V sázkovém kole rozškálujte risk přes tolik zápasů, kolik můžete: samozřejmě i tak dojde k nějakým neočekávaným prohrám. Poté vsaďte na pozdní góly pro každý z těchto zápasů. Většina bookmakerů nabízí tyto sázky pod jménem „Poslední gól padne v minutě 76-90“. Statisticky vyhraje něco pod 60 % takovýchto sázek.

Je také důležité zmínit, abyste hráli jen čistě se single sázkami. S kombinací, v nezávislosti na tom, jak vysokou hodnotu může mít, vám šance na výhru velmi padá.​14. Sportovní sázení na pohárové zápasy

„Z principu nesázním na pohárové zápasy“: toto často zaznívá, ale není nikdy zcela pochopeno, protože pro sázkaře nabízí zajímavé pohárové zápasy mnoho výhod.

Není nezvyklé pro Davida se setkat s Goliášem. Ve vztahu k velkému klubu to není výjimečnou otravnou nutností, ale pro malý klub je to bezpochyb zápas roku. A tudíž je zde šance vyhrát dobré šance a hodnotné sázky.

Pokal
Sázení na pohárové zápasy

Připravit se více na pohárové zápasy se může vyplatit. V časech YouTube a dynamických klubových webů, není mockrát problém sledovat předzápasovou tiskovou konferenci: který hráč bude zahrnut v sestavě zápasu? Kteří normální hráči, či dokonce hvězdy, jsou na lavičce? Hraje druhý brankář? Dostanou mladí hráči šanci? Pokud hledáte lukrativní sázku, jsou toto všechno velmi zajímavé otázky.

Samozřejmě vždy záleží na přístupu klubu – pohárové zápasy jsou vždy otázkou mentality. Proto je dobrým nápadem zanalyzovat pár posledních týdnů. Potřeboval větší klub v uplynulých týdnech odpočívat na slabší zápasy a možná vypustit páru na těch „menších“ v poháru? Jak pohárový je klub celkově? Existuje dostatek příkladů, kdy se vcelku velké kluby dostávají z pohárové kletby roky, či dokonce desetiletí. Ano, ve skutečnosti je tu těžko něco jiného, u čeho tolik analyzujete, jako u pohárových zápasů.

Výhodou je nicméně, že je zde mnoho sázek, které po bližším prozkoumání, se změní na hodnotné sázky. I dokonce bookmakeří, možná proto, že nemohou naplánovat a před-analyzovat každý jeden zápas, necháváají šance nižší v rámci poháru a platí nižší provizi.

Ale i tento případ neplatí všude. Speciálně pohárové zápasy, ve kterých různí bookmakeři nastavují různé provizní hodnoty, nabízí rozšířené porovnání šancí. Toto nabízí dobrou příležitost se seznámit s novým bookmakerem, případně otevřít nový účet pro budoucí využítí širšího výběru šancí.​15. Sportovní sázky na živé zápasy

V době smartphonů a mobilních aplikací, jsou pro sportovní fanoušky živé zápasy třešničkou na dortu. Živé sázení vám umožňuje sázet na zápasy či akce v reálném čase. Zábava s živými zápasy je velká a celá věc se může proměnit do výzvy mezi vašimi přáteli. Ale i zde byste neměli odbočovat od vašeho plánu.

Live Icon
Živé sázení

Nejdůležitější věcí ohledně živého sázení je, že opravdu vidíte hru. Mezitím, mnoho sázkových poskytovatelů nabízí živé přenosy, za jejichž práva zaplatily nemalé částky. A udělali to z dobrého důvodu: protože živé přenosy lákají uživatele, přináší obrovskou návštěvnost stránek – a také lákají sázkaře sázet v reálném čase. Během zápasu nemáte tolik času přemýšlet, nebo dokonce propočítávat sázku – prostě sázíte.

Ale to je přesně to, co byste měli dělat: Chovat se k živým sázkám stejně, jako se chováte ke klasickým předzápasovým. Zde se šance mění velmi rychle, což je důvodem k analýze konkrétního rozpětí šancí a vypočítání jejich hodnoty. Pokud jsou šance během zápasu ve férovém rozpětí, můžete vyhrát. Také máte výhodu možnosti sledování zápasu – a také zjistit, zda se v rámci průběhu hry něco změní. Samozřejmě, vyhrávat nad živým zápasem vyžaduje relativně velké úsilí a schopnost se koncentrovat. Ale jakmile si toto přivlastníte a dokážete rychle propočítávat hodnotu sázky, můžete na živém sázení hodně vydělat.

Abyste byli na bezpečné straně, měli byste používat pouze „oficiální přenosy“ od sázkových poskytovatelů, nebo TV stanic a jejich živého vysílání. Bookmaker je obvykle o pár sekund před vámi napřed, pokud používáte Ruské streamy pro sledování zápasů. A tyto sekundy obvykle dělají obrovský rozdíl.

Také je důležité zmínit, že pokud sledujete zápas na veřejném TV kanále, nebo přímo živě, sázkoví poskytovatelé mají naplánované několika sekundové zpoždění přijímání sázek: nemůžete tedy být rychlejší než bookmakeři, ale můžete lépe posoudit zápas a další akce zápasu.Bavte se a hodně štěstí!


Přečtěte si tento článek v jiném jazyce:

العربية ​أفضل 15 استراتيجية للمراهنات الرياضية
български15-те най-добри стратегии за спортни залози
中文​15 种体育博彩的最佳策略
DeutschWettstrategien – die Top 15 Strategien
DanskDe 15 bedste sportsvæddemålsstrategier
EnglishThe Top 15 Sports Betting Strategies
Suomi15 parasta urheiluvedonlyöntistrategiaa
Français​Les 15 meilleures stratégies de paris sportifs
ΕλληνικάΟι 15 κορυφαίες στρατηγικές για αθλητικό στοίχημα
हिन्दीखेल सट्टेबाजी की शीर्ष 15 रणनीतियाँ
Bahasa Indonesia15 Strategi Taruhan Olahraga Teratas
ItalianoLe 15 principali strategie di scommessa sportiva
日本語スポーツベッティング戦略トップ 15
KiswahiliMbinu Bora 15 za Kubashiri Michezo
한국어최고의 스포츠 베팅 전략 15가지
Bahasa Melayu​15 Strategi Teratas Pertaruhan Sukan
Nederlands​De top 15 Sportweddenschappen Strategieën
NorskDe 15 Beste Sport Spill Strategier
Polski15 najlepszych strategii obstawiania zakładów sportowych
Portugues​As 15 principais estratégias de apostas esportivas
RomânăTop 15 cele mai bune strategii la pariuri sportive
Pусский15 лучших стратегий ставок на спорт
SvenskaDe 15 bästa strategierna för sportsbetting
EspañolLas 15 mejores estrategias de apuestas deportivas
SrpskiTop 15 strategija za sportsko klađenje
ไทย15 อันดับกลยุทธ์การเดิมพันกีฬา
TürkçeEn İyi 15 Spor Bahis Stratejisi
Yкраїнська15 найкращих стратегій ставок на спорт
Tiếng Việt15 chiến lược cá cược thể thao hàng đầu

18+Overlyzer is an abseits.at brand. All rights reserved.

HomeLiveOver/Under